Święto kobiet, święto piłki


8 marca.

Warszawiacy świętują otwarcie II linii Metra.

Fani rocka świętują 41. rocznicę ukazania się albumu Queen II.

Większość świętuje Międzynarodowy Dzień Kobiet.


To właśnie 8 marca w „Magazynie Sportowym” lubelskiej TVP ukazał się pierwszy telewizyjny materiał dotyczący Pereł Lublin. Dzień wcześniej reporterzy gościli na jednym z treningów drużyny.

 

W mroźny sobotni poranek na jednym z lubelskich orlików przy ulicy Wajdeloty 1 odbywa się nietypowy trening. Nietypowy nie tylko ze względu na srogie warunki atmosferyczne, w zetknięciu z którymi dla wielu jedyną rozsądną aktywnością ruchową jest szczelniejsze okrycie się kołdrą, ale nietypowy przede wszystkim ze względu na jego uczestniczki.

 

Grupa kobiet grających w amatorskiej drużynie piłki nożnej kobiet Perły Lublin przygotowuje się do nowego sezonu. Po zimowym okresie gry na sali zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 29, nie zważając na trudne warunki atmosferyczne, zawodniczki przeniosły się na otwarte boisko.

 

Reporterzy „Magazynu Sportowego” z uwagą i zainteresowaniem przyglądali się wydarzeniom na boisku, a grające chętnie opowiadały o swojej pasji. Jedna z najlepszych zawodniczek, Patrycja Poliańska, zwróciła uwagę, że inicjatywa stwarza możliwość rozwijania umiejętności piłkarskich kobietom, które wcześniej nie miały takiej okazji. Z kolei kierownik drużyny Sylvie Przepióra podkreśliła, że Perły Lublin są klubem otwartym dla każdej kobiety, która kocha grę w piłkę nożną.

 

Obserwowany przez telewizję trening prowadziła Urszula Sadurska – energiczna i pomysłowa trenerka, która zaraża innych swoją pasją. To pod jej okiem zawodniczki ćwiczą elementy techniczne i rozgrywają sparingi. Wyjątkowa atmosfera panująca na treningach przyciąga nowe miłośniczki futbolu, bez względu na wiek i posiadane umiejętności.

 

Po 1,5-godzinnym treningu reporterzy „Magazynu Sportowego” nie mieli już wątpliwości, dlaczego w przeddzień święta kobiet zawodniczki przygotowują się do niego nie w gabinecie kosmetycznym, lecz na boisku.

 

Materiał przygotowany przez TVP Lublin ukazał się 8 marca w „Magazynie Sportowym”.


Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin