Perły w nowych strojach

Od czasu, kiedy na piłkarskie boiska wkroczył Cristiano Ronaldo, pomiędzy światem sportu a światem mody zapanowała niespotykana komitywa. 18 kwietnia, dokładnie u progu sezonu wiosna-lato 2015, zadebiutował nowy strój piłkarskiej drużyny kobiet Perły Lublin. A ponieważ nowy komplet jest też pierwszym oficjalny strojem drużyny w ogóle, wiadomo było, że dzień będzie szczególny.

Tak się złożyło, że 18 kwietnia to też dzień urodzin dwóch zawodniczek Pereł, Eweliny Furgały i Agnieszki Drabik oraz dwójki czołowych polskich bramkarzy, Łuksza Fabiańskiego i Wojciecha Szczęsnego. Nie ma więc co roztrząsać się nad wyjątkowością tej daty, bo wiadomo.


Wydarzeniem towarzyszącym inauguracji strojów był towarzyski mecz, rozegrany w hali Uniwersytetu Medycznego z zaprzyjaźnioną drużyną kobiet z tej uczelni. W nowych strojach zawodniczki Pereł prezentowały się znakomicie, więc i motywacja do gry była bardzo wysoka. Podczas rozegranego spotkania nie tylko mogliśmy podziwiać nowe stroje, pomysłowe akcje boiskowe i piękne bramki, ale też dzięki Uli Sadurskiej nauczyliśmy się, że prawdziwie oddany trener jest gotowy poświęcić dla drużyny naprawdę dużo – łącznie z więzadłem krzyżowym.

 

Tym, którzy jeszcze zastanawiają się jak być modnym tej wiosny i jakie buty do sukienki bez pleców, odpowiadamy – w tym sezonie w Lublinie najmodniejszy będzie czarny strój piłkarski.  


Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin