RELACJA Z TURNIEJU W GARBOWIE

W dniu 12.12 2015r. Perły Lublin wzięły udział w IV Charytatywnym Turnieju Piłki Halowej w Garbowie. Rozgrywki sportowe połączone były z kiermaszem ciast i zbiórką pieniędzy do puszek na rzecz Natalii - dziewczynki z gminy Garbów, która cierpi na Zespół Edwardsa. Tym bardziej jest nam miło, że mogliśmy się czynnie przyłączyć do tej szczytnej akcji i wspomóc dalsze leczenie i rehabilitację Natalki.

Do rywalizacji w hali sportowej Zespołu Szkół w Garbowie przystąpiło łącznie sześć drużyn kobiecych. Naszymi rywalkami były: Zawisza Garbów, SMS Niemce, LKS Wierzchowiska, Dubler Opole Lubelskie I i Dubler Opole Lubelskie II. W celu wyłonienia zwycięzcy zagraliśmy systemem każdy z każdym 2x7 minut. Ostatecznie udało nam się zająć dobre, czwarte miejsce, choć zabrakło nam bardzo niewiele do podium. Ale po kolei:

Perły Lublin przystąpiły do turnieju w następującym składzie: Agnieszka Wolska (w bramce), Dominika Dąbrowska, Natalia Pieńkowska, Alicja Gdula, Paulina Krystek, Jolanta Rakowska, Patrycja Surma, Sylwia Błaśkiewicz, Aneta Grochowska i Wioletta Kołodziejczyk. Warto zauważyć, że z uwagi na Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego reprezentowały nas zaledwie dwie zawodniczki z wyjściowej ligowej jedenastki. Na szczęście zmienniczki stanęły na wysokości zadania Emotikon smile

Naszymi pierwszymi przeciwniczkami okazały się zawodniczki SMS Niemce. Rozpoczęłyśmy ten mecz w ustawieniu: Wolska – Surma – Pieńkowska, Krystek – Błaśkiewicz. Dziewczyny doskonale zdawały sobie sprawę, że zaczynają z mocnymi rywalkami. Potwierdził to początek meczu, kiedy to piłkarki z Niemiec objęły prowadzenie. Ale kilka minut później Paulina Krystek popisała się piękną indywidualną akcją i po szarży prawą stroną boiska dała nam wyrównanie. Do przerwy 1:1. W drugiej części gry SMS Niemce wykorzystał nasze błędy w środku pola i strzelił w ciągu minuty dwie bramki wychodząc na prowadzenie 3:1. W tym czasie gry Agnieszka Wolska popisała się kilkoma świetnymi interwencjami, które uchroniły nas przed utratą kolejnych goli. Warto odnotować, że do końca walczyłyśmy o zmianę niekorzystnego wyniku, czego potwierdzeniem był strzał w słupek Pauliny Krystek. Ostatecznie nasz pierwszy mecz kończy się porażką 1:3.

Kolejnym rywalem Pereł był młodziutki zespół Dublera Opole Lub. I. Od początku rzuciłyśmy się do ataku i już w pierwszej minucie spotkania na listę strzelców wpisała się Paulina Krystek, po asyście Sylwii Błaśkiewicz. Niestety w dwóch kolejnych sytuacjach Paulina nie potrafiła pokonać bramkarki rywalek. Ta sztuka nie udała się również Wioletcie Kołodziejczyk, która dwukrotnie oddawała mocne, celne strzały na bramkę Dublera I. O ile do przerwy Perły prowadziły 1:0, o tyle po przerwie sprawdziło się stare piłkarskie powiedzenie mówiące, „że niewykorzystane sytuacje się mszczą” i po dwóch bramkach opolanek, skończyło się na drugiej porażce. Tym razem 1:2.

Trzeci mecz to trzecia z rzędu przegrana, tym razem z silną drużyną LKS Wierzchowiska. Początek ponownie wymarzony dla Pereł. Niezawodna w tym dniu Paulina Krystek w 2 minucie daje nam prowadzenie dobijając strzał Patrycji Surmy. LKS szybko wyrównuje, ale to Perły cisną mocniejsze rywalki. Niestety w sytuacji sam na sam z bramkarką z Wierzchowisk, Paulina Krystek nie znajduje drogi do bramki, a po chwili uderzając z ostrego kąta z lewej nogi trafia w poprzeczkę. Potem do głosu dochodzą nasze rywalki zdobywając kolejno 5 bramek: dwie przed przerwą i trzy po przerwie, co pozwoliło im odnieść przekonujące zwycięstwo 6:1.

Czwarte spotkanie postanowiłyśmy wygrać za wszelką cenę. Nie było łatwo, bo nasze konkurentki, czyli gospodynie turnieju, po trzech wcześniejszych porażkach miały dokładnie taki sam cel. Do przerwy utrzymał się wynik 0:0, ale to Perły były bliższe zdobycia bramki. Najpierw Paulina Krystek trafiła w słupek, a potem w świetnej sytuacji „trzy na jedną” nasze dziewczyny nie dały rady golkiperce z Garbowa. Jednakże po przerwie Paulina Krystek ponownie pokazała swój niepohamowany apetyt na zdobywanie goli. Strzał jaki oddała z połowy boiska, uderzając ponad bramkarką rywalek i trafiając tuż pod poprzeczkę, to chyba najpiękniejsza bramka turnieju. Ręce same składały się do oklasków 👏 Dwie minuty później dołożyła drugą bramkę po udanym przechwycie piłki. Bardzo dobra gra „na zero z tyłu” i nasze zwycięstwo stało się faktem.

Do piątego meczu Perły przystępowały ze świadomością, że zwycięstwo da nam trzecie miejsce w turnieju. Oczywiście nie to było tego dnia najważniejsze, ale jakby nie patrzeć - było o co powalczyć. Mecz z Dublerem II Opole Lubelskie okazał się jednak najbardziej pechowym. W pierwszej odsłonie gry, po asyście Patrycji Surmy, Paulina Krystek - trzynastoletnia zawodniczka – trafiła szósty raz do bramki. Do przerwy prowadziłyśmy 1:0. Po przerwie dzięki dobrym interwencjom Agnieszki Wolskiej i świetnej grze w obronie Patrycji Surmy i Wioletty Kołodziejczyk (która była prawdziwym odkryciem turnieju w naszych barwach) wynik nie ulegał zmianie. Niestety za moment dekoncentracji w ostatnich sekundach meczu zapłaciłyśmy utratą bramki, utratą trzech punktów i utratą miejsca na podium. Remis okazał się zwycięskim dla naszych rywalek, które przeskoczyły nas w tabeli.

Szkoda nam straconych punktów w meczach z drużynami z Opola Lub., ale jak dowiedzieliśmy się po turnieju, nie straciliśmy ich z byle kim. Dziewczyny z Dublera mimo młodego wieku zdążyły już zasmakować sukcesów, bowiem zajęły m.in. III miejsce w Pucharze Premiera 2015, a także zostały mistrzyniami województwa w mini piłce nożnej dziewcząt.

Triumf przypadł zespołowi SMS Niemce, który w ostatnim spotkaniu tego dnia pokonał 3:1 LKS Wierzchowiska. Te dwie ekipy były zdecydowanie poza zasięgiem pozostałych drużyn.

Wszystkie dziewczyny, które wybrały się na turniej do Garbowa reprezentować barwy Pereł, zasłużyły na ogromne słowa uznania: za poświęcenie, zaangażowanie i ambitną walkę w każdym meczu. Odrobina szczęścia i wracalibyśmy do Lublina z pucharem. Na pocieszenie zostaje nam dyplom za czwartą lokatę i sześć bramek Pauliny Krystek, która w każdym meczu znajdowała drogę do siatki rywalek. Nieprzypadkowo tydzień wcześniej na naszym turnieju, to właśnie ona została uznana za "Nadzieję Kobiecej Piłki".